KONST / Litografier / Färglitografi 13824593
*
nr 1382 4593
Mona Starfelt
(f. 1931), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 188/250, daterad 1983, Köksbordet. Motivet: 54x55, yttermått inklusive ram: 65x68 cm
Mona Starfelt, född 1931 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 mars 2021
kl 19:56:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 14:57:07
1
300 kr
28/2 12:11:56
2
150 kr
28/2 12:11:56
1
200 kr (Budbetjänt)
28/2 12:12:36
2
250 kr
28/2 12:12:36
1
300 kr (Budbetjänt)
28/2 12:14:27
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Mona Starfelt
Mona Starfelt, född 1931 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Mona Starfelt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik köksbordet litografi litografier litografiskt blad mona starfelt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52
*
Mona Starfelt
Mona Starfelt, född 1931 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Mona Starfelt
nr 1382 4593
Mona Starfelt
(f. 1931), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 188/250, daterad 1983, Köksbordet. Motivet: 54x55, yttermått inklusive ram: 65x68 cm
Mona Starfelt, född 1931 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 14:57:07 | 1 | 300 kr |
28/2 12:11:56 | 2 | 150 kr |
28/2 12:11:56 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
28/2 12:12:36 | 2 | 250 kr |
28/2 12:12:36 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
28/2 12:14:27 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Mona Starfelt
Mona Starfelt, född 1931 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Mona Starfelt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik köksbordet litografi litografier litografiskt blad mona starfelt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22 -
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52